Wyciekł raport: Nestlé twierdzi, że 60% jego produktów jest niezdrowych

Wyciekł raport: Nestlé twierdzi, że 60% jego produktów jest niezdrowych

W wewnętrznym dokumencie, który widział Financial Times, globalny producent żywności Nestlé przyznał, że ponad 60% jego żywności i napojów głównego nurtu nie “spełniają uznanej definicji zdrowia”.

Przyznano również, że “niektóre z naszych kategorii i produktów nigdy nie będą ‘zdrowe’, bez względu na to, jak bardzo będziemy je odnawiać” – twierdził raport.

Financial Times twierdzi, że prezentacja wysłana do najwyższego kierownictwa Nestlé na początku tego roku mówi, że tylko 37% żywności i napojów giganta spożywczego skategoryzowanych według przychodów, osiągnęłoby zdrową ocenę powyżej w ramach australijskiego systemu oceny gwiazdek zdrowotnych.

W prezentacji zauważono, że firma zmagała się z “krajobrazem, w którym presja regulacyjna i wymagania konsumentów są niebotyczne” – czytamy w prezentacji.

Nestlé określa się jako “firma zajmująca się żywieniem, zdrowiem i wellness”.

Prezentacja zauważyła, że produkty Nestlé, takie jak pizza DiGiorno z mięsnymi rogalikami, zawierały około 40% zalecanej dziennej dawki sodu, podczas gdy napój San Pellegrino o smaku pomarańczowym, który ma 7,1 gramów cukru na 100g, uzyskał “E” – najgorszą dostępną ocenę w teście Nutri-Score.

Nestlé powiedziało: “W ostatnich latach wprowadziliśmy na rynek tysiące produktów dla dzieci i rodzin, które spełniają zewnętrzne mierniki żywieniowe. Rozprowadziliśmy również miliardy dawek mikroelementów poprzez nasze przystępne cenowo i pożywne produkty.”

Dodano: “Wierzymy, że zdrowa dieta oznacza znalezienie równowagi między dobrym samopoczuciem a przyjemnością. Obejmuje to również posiadanie przestrzeni dla odpustowych potraw, spożywanych z umiarem. Nasz kierunek podróży nie zmienił się i jest jasny: będziemy nadal czynić nasze portfolio smaczniejszym i zdrowszym.”

Źródło: https://gript.ie/leaked-report-nestle-says-60-of-its-products-unhealthy/

Wyciekł raport: Nestlé twierdzi, że 60% jego produktów jest niezdrowych
Przewiń do góry