Popełniliśmy wielki błąd – białko kolczaste szczepionki COVID przemieszcza się z miejsca wstrzyknięcia i może powodować uszkodzenia narządów

Popełniliśmy wielki błąd - białko kolczaste szczepionki COVID przemieszcza się z miejsca wstrzyknięcia i może powodować uszkodzenia narządów

Badania wykonane przez grupę naukowców wykazują, że białko kolczaste szczepionki COVID może przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i gromadzić się w narządach i tkankach, w tym w śledzionie, szpiku kostnym, wątrobie, nadnerczach i w “dość wysokich stężeniach” w jajnikach

Badacze szczepionki COVID zakładali wcześniej, że mRNA COVID będą zachowywać się jak tradycyjne szczepionki. Myśleli, że białko kolczaste w niej – odpowiedzialne za infekcję i jej najcięższe objawy – pozostanie głównie w miejscu wstrzyknięcia, w mięśniu naramiennym lub w lokalnych węzłach chłonnych.

“Ale nowe badania wykonane przez grupę naukowców zaprzeczają tej teorii” – powiedział w zeszłym tygodniu kanadyjski badacz szczepionek przeciwnowotworowych.

“Popełniliśmy wielki błąd. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy aż do teraz” – powiedział Byram Bridle, immunolog wirusowy i profesor nadzwyczajny na University of Guelph w Ontario. “Myśleliśmy, że białko kolcowe jest świetnym antygenem docelowym, ale nigdy nie wiedzieliśmy, że jest toksyną i patogenem. Tak więc szczepiąc ludzi nieumyślnie zaszczepiamy ich toksyną”

Bridle, który w zeszłym roku otrzymał od rządu kanadyjskiego grant w wysokości 230 000 dolarów na badania nad rozwojem szczepionki COVID, powiedział, że wraz z grupą międzynarodowych naukowców złożył wniosek o udzielenie informacji do japońskiej agencji regulacyjnej, aby uzyskać dostęp do “badań biodystrybucji” firmy Pfizer.

Badania biodystrybucji są wykorzystywane do określenia, gdzie wstrzyknięty związek przemieszcza się w organizmie i w jakich tkankach lub organach się gromadzi.

“Po raz pierwszy naukowcy mają możliwość zobaczenia, gdzie te szczepionki messenger RNA [mRNA] trafiają” – powiedział Bridle w rozmowie z Alexem Piersonem, gdzie po raz pierwszy ujawnił dane. “Czy to bezpieczne założenie, że pozostaje w mięśniu naramiennym? Krótka odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Jest to bardzo niepokojące.”

Sars-CoV-2 ma na swojej powierzchni białko kolczaste. To białko pozwala mu infekować nasze ciała – wyjaśnił Bridle. “Dlatego używaliśmy je w naszych szczepionkach”, powiedział. “Szczepionki, których używamy, zmuszają komórki w naszych ciałach do wytwarzania tego białka. Jeśli uda nam się wytworzyć odpowiedź immunologiczną przeciwko niemu, teoretycznie będziemy mogli zapobiec infekcji organizmu przez wirusa. Taka jest teoria stojąca za szczepionką.”

“Jednak studiując przypadki ciężkiego COVID-19, […] problemy z sercem, z układem sercowo-naczyniowym, krwawienia i zakrzepy, wszystkie są związane z COVID-19,” dodał. “Podczas prowadzenia tych badań, zostało odkryte przez społeczność naukową, iż białko kolczaste samo w sobie jest prawie całkowicie odpowiedzialne za uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego, jeśli dostanie się do obiegu”.

Kiedy oczyszczone białko kolczaste jest wstrzykiwane do krwi zwierząt badawczych, doświadczają one uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego, a białko może przekroczyć barierę krew-mózg i spowodować uszkodzenie mózgu – wyjaśnił Bridle.

Badanie biodystrybucji uzyskane przez Bridle’a pokazuje, że białko kolczaste COVID dostaje się do krwi, gdzie krąży przez kilka dni po szczepieniu, a następnie gromadzi się w narządach i tkankach, w tym w śledzionie, szpiku kostnym, wątrobie, nadnerczach i w “dość wysokich stężeniach” w jajnikach.

“Wiedzieliśmy od dawna, że białko kolczaste jest patogennym białkiem” – powiedział Bridle. “To jest toksyna. Może powodować uszkodzenia w naszym organizmie, jeśli dostanie się do obiegu.”

Duża liczba badań wykazała, że najpoważniejsze skutki SARS-CoV-2 – wirusa, który powoduje COVID, takie jak krzepnięcie krwi i krwawienie, wynikają z działania białka.

W ostatnim badaniu w Clinical and Infectious Diseases prowadzonym przez naukowców z Brigham and Women’s Hospital oraz Harvard Medical School dokonano pomiarów podłużnych próbek osocza pobranych od 13 osób otrzymujących szczepionkę Moderna 1 i 29 dni po pierwszej dawce oraz 1-28 dni po drugiej dawce.

Spośród tych osób, 11 miało wykrywalne poziomy białka SARS-CoV-2 w osoczu krwi już dzień po pierwszej dawce szczepionki, w tym trzy osoby miały wykrywalne poziomy białka kolczastego. Wykryto również białko “podjednostkowe” o nazwie S1, będące jego częścią.

Białko kolczaste było wykrywane średnio 15 dni po pierwszym wstrzyknięciu, a u jednego pacjenta w 29 dniu – dzień po drugiej dawce szczepionki. Zniknęło dwa dni później.

 

Białko było wykrywane średnio 15 dni po pierwszym wstrzyknięciu, a u jednego pacjenta w 29 dniu – jeden dzień po drugiej dawce szczepionki – i zniknęło dwa dni później.

Wyniki badań wykazały, że wytwarzanie antygenu S1 po pierwszym szczepieniu może być wykryte już w pierwszym dniu i jest obecne poza miejscem wstrzyknięcia i związanymi z nim regionalnymi węzłami chłonnymi.

Zakładając, że średnia objętość krwi dorosłego człowieka wynosi około 5 litrów, odpowiada to szczytowemu poziomowi około 0,3 mikrograma krążącego wolnego antygenu dla szczepionki zaprojektowanej wyłącznie do ekspresji zakotwiczonego w błonie antygenu.

W badaniu opublikowanym w Nature Neuroscience u zwierząt laboratoryjnych, którym wstrzyknięto oczyszczone białko do krwiobiegu, wystąpiły problemy z układem krążenia. Białko przekraczało również barierę krew-mózg i powodowało uszkodzenia mózgu.

Poważnym błędem było przekonanie, że białko nie wydostanie się do krwiobiegu, według Bridle’a. “Teraz mamy niezbite dowody na to, że szczepionki sprawiają, że komórki w naszych mięśniach deltoidalnych produkują to białko – że sama szczepionka, plus białko – dostaje się do obiegu krwi,” powiedział.

Bridle powiedział, że społeczność naukowa odkryła, że białko kolczaste samo w sobie jest prawie całkowicie odpowiedzialne za uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego jeśli dostanie się do obiegu.

Dostające się do obiegu białko kolczaste może dołączyć do specyficznych receptorów ACE2, które są na płytkach krwi i komórkach – powiedział Bridle. “Kiedy to się stanie, może zrobić jedną z dwóch rzeczy. Może powodować zlepianie się płytek krwi, co może prowadzić do powstawania skrzepów – dokładnie dlatego obserwujemy zaburzenia krzepnięcia związane z tymi szczepionkami. Może również doprowadzić do krwawienia” – dodał.

Zarówno krzepnięcie jak i krwawienie są związane z trombocytopenią indukowaną szczepionką (VITT). Bridle powiedział również, że białko w obiegu wyjaśniałoby ostatnio zgłaszane problemy z sercem u zaszczepionych nastolatków.

Stephanie Seneff, starszy naukowiec badawczy w Massachusetts Institute of Technology, powiedział, że obecnie jest jasne, że zawartość szczepionki jest dostarczana do śledziony i gruczołów, w tym jajników i nadnerczy, i jest zrzucana do medium, a następnie ostatecznie dociera do krwiobiegu, powodując uszkodzenia ogólnoustrojowe.

“Receptory ACE2 są powszechne w sercu i mózgu”, dodała. “I właśnie w ten sposób białko powoduje problemy sercowo-naczyniowe i poznawcze”.

Popełniliśmy wielki błąd - białko kolczaste szczepionki COVID przemieszcza się z miejsca wstrzyknięcia i może powodować uszkodzenia narządów

Dr J. Patrick Whelan, reumatolog dziecięcy, ostrzegł U.S. Food and Drug Administration (FDA) w grudniu szczepionki mRNA mogą powodować uszkodzenia mikronaczyniowe mózgu, serca, wątroby i nerek w sposób nie oceniony w próbach bezpieczeństwa.

W swoim publicznym oświadczeniu Whelan starał się zaalarmować FDA, że szczepionki zaprojektowane w celu wytworzenia odporności na białko kolca wirusa SARS-CoV-2 mogą zamiast tego powodować obrażenia.

Źródło https://childrenshealthdefense.org/defender/covid-vaccine-spike-protein-travels-from-injection-site-organ-damage

Popełniliśmy wielki błąd – białko kolczaste szczepionki COVID przemieszcza się z miejsca wstrzyknięcia i może powodować uszkodzenia narządów
Przewiń do góry