“Nie znam większej legendy na świecie” niż iwermektyna: Autor bestsellerów NYTimes

Dlaczego więc dziennikarze nie zajmują się tym tematem?

Michael Capuzzo, autor bestsellerów New York Timesa, opublikował właśnie artykuł zatytułowany “The Drug That Cracked Covid”. Ten 15-stronicowy artykuł jest kroniką gargantuicznej walki toczonej przez lekarzy na wszystkich kontynentach, aby uzyskać zatwierdzenie iwermektyny jako leku na Covid-19, a także niestrudzonych wysiłków reporterów, mediów i firm z mediów społecznościowych, aby je udaremnić.

Z powodu iwermektyny, mówi Capuzzo, są “setki tysięcy, a właściwie miliony ludzi na całym świecie, od Uttar Pradesh w Indiach do Peru do Brazylii, którzy żyją i nie umierają”. Jednak media zrobiły wszystko co w ich mocy aby “obalić” koncepcję, że iwermektyna może służyć jako skuteczny, łatwo dostępny i niedrogi sposób leczenia Covid-19. Powtarzają argumenty organów regulacyjnych na całym świecie, że po prostu nie ma wystarczających dowodów, aby uzasadnić jej stosowanie.

Ze swojej strony, Capuzzo, jako reporter, “zobaczył na własne oczy drugą stronę [tej historii]”, która nie została opisana, wielu pacjentów w USA, których życie zostało uratowane przez iwermektynę i pięciu lekarzy, którzy prowadzili walkę o ratowanie życia na całym świecie, Paul Marik, Umberto Meduri, José Iglesias, Pierre Kory i Joe Varon. Wszyscy ci lekarze są wysoko odznaczeni. Dzięki ich przywództwu w Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (FLCCC), udoskonalili oni już nasze leczenie Covid-19 poprzez odkrycie i promowanie stosowania sterydów kortykoidowych przeciwko wirusowi. Ale ich wezwania do stosowania iwermektyny spotkały się z oporem ze strony organów nadzorujących opiekę zdrowotną i ścianą milczenia ze strony mediów.

“Naprawdę chciałbym, żeby świat zobaczył obie strony” – ubolewa Capuzzo.

Ale niestety większość reporterów nie jest zainteresowana opowiedzeniem drugiej strony tej historii. Nawet gdyby byli, ich wydawcy prawdopodobnie odmówiliby jej opublikowania.

To może wyjaśniać, dlaczego Capuzzo, sześciokrotnie nominowany do nagrody Pulitzera dziennikarz, znany z bestsellerowych książek New York Timesa Close to Shore i Murder Room, opublikował swój artykuł o iwermektynie w Mountain Home, miesięczniku lokalnym dla mieszkańców gór Pensylwanii i regionu New York Finger Lakes, którego redaktorem jest żona Capuzzo.

 

"Nie znam większej legendy na świecie" niż iwermektyna: Autor bestsellerów NYTimes

Jest to również powód, dla którego zdecydowałem się poświęcić dzisiejszy wpis artykułowi Capuzzo. Mówiąc prościej, jak najwięcej osób – zwłaszcza dziennikarzy – powinno przeczytać jego historię.

Jak mówi sam Capuzzo: “Nie znam większej historii na świecie”.

Całkowite zaciemnienie wiadomości

8 grudnia 2020 roku, członek FLCCC, dr Pierre Kory, wygłosił dziewięciominutowe, beznamiętne świadectwo na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA na temat silnych przeciwwirusowych i przeciwzapalnych korzyści iwermektyny.

W sumie 9 milionów ludzi (w tym ja) zobaczyło ten film na YouTube, zanim został on zdjęty przez właściciela YouTube, Google. Jak Capuzzo wyczerpująco opisuje, zarówno tradycyjne jak i społeczne media zadały sobie wiele trudu, aby utrzymać ludzi w niewiedzy na temat iwermektyny. Było to tak skuteczne, że nawet w niektórych krajach, które najbardziej skorzystały na jej stosowaniu (takich jak Meksyk i Argentyna), wiele osób jest całkowicie nieświadomych jej istnienia. I nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak mało informacji przedostaje się do opinii publicznej.

Wiodące światowe media spuściły na Ivermektynę żelazną kurtynę. Reporterzy, którzy trąbili o terrorze COVID-19 w Indiach i Brazylii nie donosili, że Iwermektyna niszczy wariant P-1 w brazylijskich lasach deszczowych i zabija COVID-19 i wszystkie jego warianty w Indiach. To, że Iwermektyna ratowała życie dziesiątkom tysięcy ludzi w Ameryce Południowej nie było newsem, ale wyśmiewanie się z chłopów na kontynencie za przyjmowanie pasty dla koni już tak. Dziennikarze odmawiali światu wiedzy o najskuteczniejszych terapiach ratujących życie w pandemii, powiedział Kory, szczególnie wśród osób starszych, kolorowych i biednych, jednocześnie załamując ręce nad tragedią ich zróżnicowanych wskaźników śmierci.

Trzy dni po zeznaniach Kory’ego, Associated Press “fact-check reporter” przeprowadził wywiad z Korym “przez dwadzieścia minut, w którym opowiedziałem o wszystkich istniejących dowodach (ponad piętnaście randomizowanych i wiele badań obserwacyjnych) pokazujących dramatyczne korzyści z Iwermektyny”, powiedział. Następnie napisała: “OCENA AP: Fałsz. Nie ma dowodów na to, że Iwermektyna okazała się bezpiecznym i skutecznym lekiem przeciwko COVID-19.” Podobnie jak wielu krytyków, nie zbadała ona danych dotyczących Iwermektyny ani dowodów w żaden szczegółowy sposób, a jedynie odrzuciła “niewystarczające dowody”, cytując zamiast tego brak rekomendacji NIH lub WHO. Opisanie rzeczywistych dowodów w sposób szczegółowy postawiłoby AP i agencje zdrowia publicznego w trudnej sytuacji wyjaśnienia, że życie tysięcy biednych ludzi w krajach rozwijających się nie liczy się w tych sprawach.

Nie tylko w mediach, ale i w mediach społecznościowych, Iwermektyna zainspirowała dziwną nową formę zachodniego i farmaceutycznego imperializmu. 12 stycznia 2021 roku brazylijskie Ministerstwo Zdrowia napisało na Twitterze do swoich 1,2 miliona zwolenników, aby nie czekali z zachorowaniem na COVID-19, aż będzie za późno, ale “udali się do jednostki służby zdrowia i poprosili o wczesne leczenie”, tylko po to, aby Twitter usunął oficjalne oświadczenie zdrowia publicznego suwerennego piątego co do wielkości narodu na świecie za “rozpowszechnianie mylących i potencjalnie szkodliwych informacji”. (Wczesne leczenie to kod dla Iwermektyny.) 31 stycznia słowackie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło na Facebooku swoją decyzję o zezwoleniu na stosowanie Iwermektyny, co spowodowało, że Facebook usunął ten post i usunął całą stronę, na której się znajdował, Ivermectin for MDs Team, z 10.200 członkami z ponad 100 krajów.

W Argentynie, profesor i lekarz Hector Carvallo, którego badania profilaktyczne są renomowane przez innych badaczy, mówi, że cała jego dokumentacja naukowa dotycząca Ivermektyny jest szybko szorowana z Internetu. “Obawiam się – napisał do Marika i jego kolegów – że dotknęliśmy najbardziej wrażliwego organu u człowieka: portfela…”. Gdy zeznania Kory’ego wspinały się w kierunku dziewięciu milionów wyświetleń, YouTube, należący do Google, usunął jego oficjalne zeznania z Senatu, mówiąc, że zagrażają one społeczności. Największy głos Kory’ego został uciszony.

“Najpotężniejszy podmiot na Ziemi”

Malcom X nazwał kiedyś media “najpotężniejszą jednostką na ziemi”. Mają one, jak powiedział, “moc czynienia niewinnych winnymi, a winnych niewinnymi, i to jest władza. Ponieważ kontrolują one umysły mas”. Dziś ta moc jest przepojona mocą największych na świecie firm technologicznych i mediów społecznościowych. Razem media społecznościowe i tradycyjne mają moc sprawiania, że lek, który uratował prawdopodobnie miliony istnień ludzkich podczas obecnej pandemii, zniknie z rozmów. Jeśli już się o tym mówi, to prawie zawsze w negatywnym świetle. Niektóre organizacje medialne, w tym NY Times, nawet poprzedzają wzmianki o słowie “iwermektyna” – leku, który zrobił tak wiele dobrego w ciągu 40 lat swojego istnienia, że jego twórcy otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 2015 roku – słowem “kontrowersyjny”.

Jako generyk, iwermektyna jest tania i szeroko dostępna, co oznacza, że Big Pharma zarobiłaby o wiele mniej pieniędzy, gdyby stała się ona najskuteczniejszym środkiem wczesnej terapii przeciwko covidowi.

Inne firmy farmaceutyczne opracowują własne, nowatorskie metody leczenia Covid-19, które musiałyby bezpośrednio konkurować z iwermektyną. Wśród nich jest producent iwermektyny, firma Merck, która ma związek przeciwwirusowy, molnupiravir, w fazie 3 badań klinicznych dla COVID-19. Może to wyjaśniać ostatnie oświadczenie firmy, w którym twierdzi ona, że “nie ma żadnych podstaw naukowych dla potencjalnego działania terapeutycznego iwermektyny przeciwko COVID-19”.

W przypadku zatwierdzenia iwermektyny jako środka leczniczego przeciwko wirusowi Covid-19, mogłaby ona nawet zagrozić zezwoleniu na stosowanie szczepionek przeciwko wirusowi Covid-19 w trybie pilnym. Jednym z podstawowych warunków udzielenia zezwolenia na stosowanie w stanach zagrożenia, przyznanego szczepionkom stosowanym obecnie przeciwko covid, jest brak alternatywnych metod leczenia tej choroby. W związku z tym, gdyby iwermektyna lub inny obiecujący lek, taki jak fluwoksamina, został zatwierdzony jako skuteczna wczesna metoda leczenia Covid-19, szczepionki mogłyby zostać pozbawione zezwolenia.

Może to wyjaśniać, dlaczego niedrogie, łatwo dostępne i minimalnie toksyczne leki nie są ponownie wykorzystywane do zwalczania Covid, pomimo rosnącej liczby dowodów potwierdzających ich skuteczność.

Iwermektyna została już zatwierdzona jako lek przeciwko Covid-19 w ponad 20 krajach. Należy do nich Meksyk, gdzie burmistrz miasta Meksyk, Claudia Scheinbaum, powiedziała ostatnio, że lek zmniejszył liczbę hospitalizacji aż o 76%. Do zeszłego tygodnia 135 000 mieszkańców miasta było leczonych tym lekiem. Rząd Indii – drugiego najludniejszego kraju świata i jednego z największych producentów leków na świecie – zalecił również stosowanie iwermektyny jako wczesnego leczenia ambulatoryjnego przeciwko wirusowi 19, co stoi w bezpośredniej sprzeczności z zaleceniami WHO.

Dr Vikas P. Sukhatme, dziekan Emory School of Medicine, napisał niedawno w felietonie dla Times of India, że wprowadzenie leków takich jak iwermektyna i fluwoksamina w Indiach prawdopodobnie “szybko zmniejszy liczbę pacjentów z COVID-19, zredukuje liczbę wymagających hospitalizacji, dodatkowego tlenu i intensywnej terapii oraz poprawi wyniki hospitalizowanych pacjentów”.

Cztery tygodnie po tym, jak rząd włączył iwermektynę i budesonid do swoich wytycznych dotyczących wczesnego leczenia, kraj odnotował najniższą liczbę przypadków od 40 dni.

"Nie znam większej legendy na świecie" niż iwermektyna: Autor bestsellerów NYTimes

W wielu regionach Indii liczba zachorowań spada w sposób niemal pionowy. W stolicy Delhi, podobnie jak w Mexico City, liczba hospitalizacji gwałtownie spadła. W ciągu 10 dni obłożenie oddziałów intensywnej terapii spadło z 99% do 70%. Spada również liczba zgonów. Wskaźnik pozytywnych wyników badań spadł z 35% do 5% w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Jednym z wyjątków od tego trendu jest stan Tamil Nadu, gdzie liczba przypadków nadal gwałtownie rośnie. Może to mieć coś wspólnego z faktem, że nowo wybrany gubernator stanu, MK Stalin, postanowił wykluczyć iwermektynę z protokołu leczenia w regionie na rzecz Remdesiviru. Wynik? Gwałtowny wzrost zachorowań. Pod koniec zeszłego tygodnia Stalin ponownie zmienił kurs i ponownie przyjął iwermektynę.

W chwili obecnej liczba zgonów w Indiach jest nadal bardzo wysoka. Istnieją też obawy, że liczby te są zaniżane. Jednak w najbliższych dniach mogą one również zacząć spadać. We wszystkich krajach, które powszechnie stosują iwermektynę, przypadki śmiertelne spadają jako ostatnie, po liczbie zachorowań i hospitalizacji. Oczywiście, nie ma sposobu, aby ostatecznie udowodnić, że ten szybki spadek jest spowodowany stosowaniem iwermektyny. Korelacja, nawet tak spójna jak ta, nie jest związkiem przyczynowym. Inne czynniki, takie jak ścisłe blokady i ograniczenia w podróżowaniu, bez wątpienia również odgrywają pewną rolę.

Jednak w różnych krajach i terytoriach ukształtował się wyraźny wzór, który zdecydowanie potwierdza rzekomą skuteczność iwermektyny. Skuteczność ta została w pełni udowodniona w trzech metaanalizach.

Decyzja Indii o przyjęciu iwermektyny, w tym jako profilaktyki w niektórych stanach, już teraz stanowi potencjalną zmianę gry. Jak pisałem trzy tygodnie temu, jeżeli liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów spadnie w Indiach tak gwałtownie, jak w innych krajach, które przyjęły iwermektynę, może to nawet stać się momentem przełomowym. Ale żeby tak się stało, wiadomości muszą dotrzeć do wystarczającej liczby oczu i uszu. A żeby tak się stało, reporterzy muszą, jak mówi Capuzzo, zacząć wykonywać swoją pracę i informować o obu stronach tej ważnej historii.

Źródło: https://www.zerohedge.com/covid-19/i-dont-know-bigger-story-world-right-now-ivermectin-nytimes-best-selling-author

“Nie znam większej legendy na świecie” niż iwermektyna: Autor bestsellerów NYTimes
Przewiń do góry