Mikrofon łapie izraelskiego ministra zdrowia, który przyznaje, że paszporty zdrowia dotyczą przymusu

Mikrofon łapie izraelskiego ministra zdrowia, który przyznaje, że paszporty zdrowia dotyczą przymusu

Nieświadomy, że był na gorącym mikrofonie i był transmitowany na żywo w stacji telewizyjnej, izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz przyznał, że paszporty szczepionkowe dotyczyły przede wszystkim zmuszenia sceptyków do otrzymania szczepionki.

„Nałożenie zasad „zielonej przepustki” w niektórych miejscach jest potrzebne tylko po to, aby wywrzeć nacisk na członków społeczeństwa, aby zaszczepili się, a nie z powodów medycznych” powiedział w niedzielę izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz przed cotygodniowym posiedzeniem gabinetu – donosi Jewish News Syndicate

Nieświadomy, że jego słowa były transmitowane na żywo na kanale 12, Horowitz powiedział ministrowi spraw wewnętrznych Ayelet Shaked, że nie tylko należy usunąć zieloną przepustkę jako wymóg spożywania posiłków w restauracjach na świeżym powietrzu, ale także: „W przypadku basenów również nie tylko w restauracjach.”

„Epidemiologicznie to prawda”, powiedział Horowitz, dodając: „Chodzi o to, mówię wam, że naszym problemem są ludzie, którzy się nie szczepią. Musimy [wpłynąć] na nich trochę; w przeciwnym razie nie wydostaniemy się z tej [sytuacji pandemicznej]”.

Minister zdrowia przyznał, że system nie jest nawet egzekwowany w większości miejsc.

NOWOŚĆ – izraelskie Ministerstwo Zdrowia (po prawej) zarejestrowało powiedzenie ministrowi spraw wewnętrznych: “nie ma medycznego ani epidemiologicznego uzasadnienia dla paszportu Covid, ma on jedynie na celu wywieranie nacisku na niezaszczepionych, aby się zaszczepili”.

„W systemie „zielonej przepustki” istnieje pewien rodzaj uniwersalności, inny niż w centrach handlowych, gdzie uważam, że powinien być narzucony, [ponieważ] teraz jest jasne, że nie ma on nigdzie zastosowania” – powiedział.

Izrael był kiedyś chwalony za udane wprowadzenie szczepionek i szybkość z jaką wprowadził paszporty szczepionkowe.

Zielona przepustka została ogłoszona „wczesną wizją tego, jak opuszczamy blokadę”. Jednak ostatnio kraj zgłosił najwyższą w historii liczbę codziennych przypadków tzw. COVID, z prawie 11 000 zarejestrowanych infekcji.

Chociaż wczesna groźba, że ​​nieszczepionym zostanie zakaz wstępu do wielu miejsc publicznych, przekonała wielu młodych ludzi do zaszczepienia się, po jej wprowadzeniu system „zielonej przepustki” rzadko był nawet egzekwowany, a następnie został zlikwidowany pod koniec maja.

Ale kiedy później tego lata liczba przypadków zaczęła ponownie rosnąć, izraelski system paszportów szczepionkowych został ponownie wprowadzony i rozszerzony.

Tymczasem Szwecja, która nigdy nie wprowadziła surowej blokady, niedawno zabroniła podróżnym przybywającym z Izraela wjazdu do kraju.

Zrodlo

Mikrofon łapie izraelskiego ministra zdrowia, który przyznaje, że paszporty zdrowia dotyczą przymusu
Przewiń do góry