Japoński Czerwony Krzyż odmawia krwi od ludzi “zaszcz*ych” na C-D

Strona Japońskiego Czerwonego Krzyża stwierdza, że osoby, które zostały zaszczepione przeciwko C-D “na razie nie mogą oddawać krwi”.

Na tej samej stronie ostrzega się potencjalnych krwiodawców, że nie będą mogli oddawać krwi przez pewien czas po otrzymaniu różnych szcz*ień.

Japoński Czerwony Krzyż odmawia krwi od ludzi "zaszcz*ych" na C-D

Niektóre odroczenia uniemożliwiają oddawanie krwi przez 24 godziny po szczep*niu, w tym po zaszc*eniu się na grypę, cholerę i tężec.

Inne uniemożliwiają oddawanie krwi przez dwa tygodnie po szczep*niu, np. po otrzymaniu szc*pionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Osoby, które otrzymały szczepionki przeciwko śwince, różyczce i inne “żywe szczepionki”, które są uważane za słabo trujące, nie mogą oddawać krwi przez cztery tygodnie po szczepieniu.

Osoby, które otrzymały szczepionkę przeciwko ospie wietrznej, nie mogą oddawać krwi przez osiem tygodni po otrzymaniu dawki.

Jeffrey Kingston, dyrektor studiów azjatyckich na kampusie Temple University w Japonii, wyjaśnił, że Japonia nie zapomniała o skandalu, który ogarnął ten kraj w latach 80.

Wówczas urzędnicy państwowi zezwolili na dalsze stosowanie krwi skażonej wirusem HIV. Stało się tak, mimo że ustalono, iż elementy wirusa we krwi mogły zostać wyeliminowane za pomocą obróbki cieplnej.

Kingston powiedział, że to wyjaśnia zarówno ostrożne podejście do oddawania krwi, jak i bardzo powolne i metodyczne wprowadzanie szczepionek przeciwko koronawirusom w tym kraju.

Tylko około dwóch procent japońskiej populacji jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu z ponad 35 procentami w Stanach Zjednoczonych.

“To biurokratyczne wąskie gardło napędzane strachem, że coś może pójść nie tak, więc najlepiej opóźniać i opóźniać” – powiedział Kingston.

Ameryka nadal akceptuje oddawanie krwi bez względu na stan szczepień

W Stanach Zjednoczonych Amerykański Czerwony Krzyż zezwala na oddawanie krwi osobom, które otrzymały szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Według strony internetowej Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, osoby zaszczepione będą mogły oddawać krew natychmiast lub po krótkim czasie odroczenia, w zależności od rodzaju szczepionki przeciwko koronawirusowi, którą otrzymały.

Osoby zaszczepione inaktywowaną lub opartą na RNA szczepionką przeciwko COVID-19 będą mogły oddać krew natychmiast.

Do szczepionek tych należą te wyprodukowane przez firmy Pfizer-BioNTech, Moderna oraz Johnson & Johnson.

Jeśli osoby zaszczepione otrzymały żywą atenuowaną szczepionkę przeciwko koronawirusowi, jeśli nie są pewne, jaką szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymały lub jeśli zostały zaszczepione w ramach badań klinicznych nad szczepionką, która nie została jeszcze dopuszczona do powszechnego stosowania w USA, muszą odczekać zaledwie dwa tygodnie przed oddaniem krwi.

Ponieważ szczepionki dopuszczone do użytku w USA – Pfizer, Modern i Johnson & Johnson – są albo oparte na RNA, albo wykorzystują inaktywowanego wirusa, oznacza to, że praktycznie nic nie powstrzymuje zaszczepionych osób przed oddaniem krwi.

“Prosta odpowiedź brzmi: nie ma czasu oczekiwania między szczepieniem a oddaniem krwi” – powiedziała Kim Cronin, kierownik działu usług dla dawców w Massachusetts General Hospital.

Służby krwiodawstwa przyjęły tę wiadomość bardzo ciepło. Wynika to z faktu, że banki krwi doświadczają niedoboru krwi od początku pandemii.

“Ostatnie czternaście miesięcy było sporym wyzwaniem dla tych z nas, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie odpowiedniego zaopatrzenia w krew dla potrzebujących pacjentów” – powiedział Cronin.

“Krew nadal jest potrzebna każdego dnia”.

“Wraz z tym, jak coraz więcej osób się szczepi i zaczyna wracać do normalnych zajęć, Czerwony Krzyż jest zaniepokojony wpływem, jaki może to mieć na frekwencję krwiodawców” – powiedziała Holly Grant, prezes Czerwonego Krzyża w Massachusetts.

“Krew jest produktem łatwo psującym się i jej zapasy muszą być stale odświeżane, aby szpitale zawsze miały to, czego potrzebują, kiedy tego potrzebują.”

**By Arsenio Toledo

Źródło https://eraoflight.com

Japoński Czerwony Krzyż odmawia krwi od ludzi “zaszcz*ych” na C-D
Przewiń do góry