Były wiceprezes Pfizera odpowiada na „fact checker” Reutersa: „Pakiet kłamstw”

Były wiceprezes Pfizer i dyrektor naukowy Michael Yeadon powiedział dzisiaj America’s Frontline Doctors (AFLDS), że artykuł Reutersa „fact checker” nazywający jego oświadczenia „dezinformacją” jest „mieszanką słomianych głów i czystej inwencji”, mówiąc, że artykuł Reutersa był „warty obalenia”.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Reuters próbuje zdyskredytować Yeadona przez „fact checker”, chociaż poprzednie próby były mniej połowiczne. Tym razem Reuters nazwał Yeadona „zwolennikiem antyszczepionkowców”, który „wysuwa bezpodstawne roszczenia”. Opierając się na jednostce, która nazywa siebie „Meedan’s Health Desk, grupą naukowców zajmujących się zdrowiem publicznym, którzy pracują nad zwalczaniem dezinformacji medycznej w Internecie”, Reuters „sprawdza fakty” i odnosi się do stwierdzeń Yeadon dotyczących bezobjawowego rozprzestrzeniania się choroby, wariantów, szczepionki COVID-19 i jej stosowania w ciąży. W podsumowującym artykule „werdykt” próbuje się stwierdzić, że „zakażeni, ale bezobjawowi ludzie mogą rozprzestrzeniać koronawirusa; osoby zaszczepione są lepiej chronione, ale nie są w 100% odporne; badania wykazują, że szczepionka COVID-19 jest bezpieczna i skuteczna dla dorosłych i kobiet w ciąży”.

Były wiceprezes Pfizera odpowiada na "fact checker" Reutersa: "Pakiet kłamstw"

Odnosząc się do artykułu, Yeadon powiedział: „Narracyjne stwierdzenia, które wielokrotnie były podnoszone przez władze, które są stekiem kłamstw to:

„1. bezobjawowa transmisja. To z pewnością kłamstwo. Czy widziałeś ten film, w którym Fauci stwierdza, że 'to zawsze osoba z objawami napędza epidemię, a nigdy ludzie bez objawów’?

„Lekarz z WHO powiedział dokładnie to samo.

„Jest też świetny artykuł w recenzowanym czasopiśmie pokazujący, że transmisja domowa w bezobjawowych przypadkach była skutecznie zerowa.

„Wszystko zgadza się z moimi stwierdzeniami i z logiką biologiczną.

„2. Warianty. Oni po prostu są idiotami. Mogę pokazać kilka dobrej jakości prac, w których wykazano, że limfocyty T osoby rekonwalescenta lub osoby uodpornionej rozpoznają wszystkie dostępne wówczas warianty, zgodnie z podstawami immunologii. Słaba bzdura w ich artykule o przeciwciałach jest śmieszna.

„3. Szczepionki. Dranie faktycznie twierdzą, że są bezpieczne. Mam ich. Mamy VAERS, Żółtą Kartę i monitoring EMA. Mamy mechanizm toksyczności. Mamy wiele listów otwartych do EMA (ostrzegających przed zakrzepami krwi), po których natychmiast nastąpiło wycofanie szczepionek (z powodu zakrzepów krwi).

„4) Ciąża/płodność. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa, że podawanie eksperymentalnych terapii kobietom w ciąży jest czymś innym niż lekkomyślność. Zwłaszcza, gdy badania toksyczności reprodukcyjnej są niekompletne.”

Yeadon kontynuował: „Ale na szczycie tej głupoty, są dwa ostatnie publiczne ujawnienia: (I) dystrybucja szczepionki do tkanek u myszy pokazuje bardzo niepokojącą koncentrację w jajnikach. Nikt tego nie śledził, więc należy przypuszczać, że dzieje się to również u ludzi, oraz (II) nasze obawy wyrażone w petycji do EMA z grudnia 2020 r. dotyczące immunologicznej reaktywności krzyżowej między białkiem spike a ludzką syncytiną-1 zostały potwierdzone. Bardzo niedawno opublikowano pracę pokazującą, że młode kobiety wytwarzają przeciwciała na syncytinę-1 w ciągu kilku dni po szczepieniu.”

Podsumowując, Yeadon stwierdził: „Oczywiście jest to całkowite oszustwo. Wyobraźcie sobie, że liczba osób w U.K., które faktycznie zostały zabite przez wirusa, zamiast umrzeć z nim, wynosiła zaledwie kilka tysięcy; bylibyście na ulicach z pochodniami i widłami.

„Powinniście być. Rządy wszędzie kłamały, kłamały i kłamały na temat każdego z centralnych punktów narracji na temat tego wirusa.

„Efektem zgodności z ich niedorzecznymi reakcjami politycznymi było wydrążenie i prawdopodobnie zniszczenie gospodarcze kilku krajów G20, a w rzeczywistości zwiększenie liczby możliwych do uniknięcia zgonów, nie tylko z powodu pozbawienia opieki zdrowotnej.

„Wszyscy ci ludzie potrzebują zamknięcia w nowym zakładzie o zaostrzonym rygorze, budowanym w Wellingborough, Northants. Sprawa prima facie przeciwko kilkunastu osobom w U.K. uzasadnia ich aresztowanie do czasu wszczęcia postępowania karnego.

„Jeśli te liczby są tego samego rzędu wielkości również dla innych krajów, a nie ma powodu, by zakładać inaczej, to plaga jest oszustwem o bezprecedensowych proporcjach, zostały popełnione zbrodnie przeciwko ludzkości na ogromną skalę”.

Źródło