Biały Dom twierdzi, że wszystko poza niehonorowym zwolnieniem z wojska za odmowę szcz****nek “negatywnie wpłynie na gotowość

Biały Dom twierdzi, że wszystko poza niehonorowym zwolnieniem z wojska za odmowę szczepionek “negatywnie wpłynie na gotowość i ograniczy możliwości dowódcy w zakresie egzekwowania dobrego porządku i dyscypliny”.

Administracja Bidena naciska na niehonorowe zwolnienie, a nawet postawienie przed sądem wojskowym żołnierzy, którzy nie podporządkują się rozkazom poddania się szczepionkom COVID.

Przedstawiciel GOP Mark Green z Tennessee zaproponował w tym tygodniu poprawkę do National Defense Authorization Act (NDAA), która zabraniałaby “jakiegokolwiek zwolnienia, ale honorowego” dla żołnierzy, którzy odmawiają szczepionek.

Biały Dom zareagował oświadczeniem, w którym stwierdza

“Administracja zdecydowanie sprzeciwia się sekcji 716,” argumentując, że “pogorszyłaby ona gotowość i ograniczyłaby możliwości dowódcy w zakresie egzekwowania dobrego porządku i dyscypliny, gdy członek służby nie wykona zgodnego z prawem rozkazu poddania się szczepieniu”.

W oświadczeniu dodano

“Aby siły mundurowe mogły walczyć w sposób zdyscyplinowany, dowódcy muszą mieć możliwość wydawania rozkazów i podejmowania odpowiednich środków dyscyplinarnych”.

Odpowiadając na oświadczenie, Rep. Green powiedział

“Jestem zbulwersowany, że administracja Bidena próbuje usunąć moją poprawkę do National Defense Authorization Act, która uniemożliwia cokolwiek poza honorowym zwolnieniem dla członków służby, którzy odmawiają poddania się szczepionce COVID-19”.

Green dodał

“To była dwupartyjna poprawka – każdy Demokrata w Komitecie Usług Zbrojnych Izby zgodził się na nią”.

“Żaden Amerykanin, który podnosi rękę, by służyć naszemu Narodowi, nie powinien być karany za podjęcie wysoce osobistej decyzji medycznej” – apelował wcześniej Green.

Inna sekcja projektu ustawy, 720, proponuje, by żołnierze, którzy wcześniej mieli COVID-19, byli zwolnieni z mandatu szczepionkowego. Administracja Bidena również sprzeciwia się tej propozycji, twierdząc, że tworzy ona “nowe i zbyt szerokie zwolnienie z obowiązku szczepień z powodu wcześniejszego zakażenia, co podważyłoby skuteczność tego wymogu”.

Oczekuje się, że Izba będzie głosować nad NDAA w czwartek rano.

Jak już wcześniej zauważyliśmy, istnieje znaczny opór wobec mandatów szczepionkowych wśród członków służb wojskowych.

Tucker Carlson ujawnił w poniedziałek, że żołnierzom przedstawiono dziwaczną prezentację sardonicznie wyśmiewającą mandaty szczepionkowe z powiązaniami z satanizmem, ponieważ wojsko forsuje mandaty, nawet dla elitarnych Navy SEALS, którzy mieli wirusa i mają naturalną odporność.

 

Biały Dom twierdzi, że wszystko poza niehonorowym zwolnieniem z wojska za odmowę szcz****nek “negatywnie wpłynie na gotowość
Przewiń do góry